Avansert søk


Questbackundersøkelsen

Resultater 17/12

På mandag var det 15 par som spillte på Borgfoss. Denne gangen vant Geir og Stein-Egil med 65,3%. Dette er andre mandagen på rad disse vinner, så de er inne i en fin periode. På andre plass kom også denne gang Hilde og Didrik med 59%, mens Jan og Bjørn kom på tredje.

 For samtlige resultater, se bridge.no/var/ruter/html/0209/2012-12-17.htm

Terminlista for vårsesjonen er også lagt ut, bktempo.org/Terminliste. Denne våren spiller vi simultanturnering første mandag i hver måned. Da får vi sammenlignet våre resultaterl med andre klubbers spillere som spiller de samme spillene. Det vil bli lagt ut link til totalresultatet her så fort dette kommer.

God jul og godt nytt år

Nye medlemsformer fra 2013

NBF endrer medlemsformene fra årsskiftet. Dette er nærmere forklart i denne artikkelen. Hver spesielt oppmerksomme på at når en spiller som IKKE er medlem i forbundet har deltatt på sin 3. spillekveld i klubben vil vedkommende blir medlem og kontingntkrav blir sendt klubben.Dette er dessverre utelatt i denne artikkelen.

 

Jeg minner også på medlemsregistreringen som gjennomføres før årsskiftet. De som eventuelt ikke skal være medlem må gi meg beskjed om dette så snart som mulig siden jeg må foreta nødvendige justeringer elektronisk senest på Nyttårsaften! Dere vil også få en e-post om dette om noen få dager.

Severin Fløystad. 100 år og fast innslag på klubbkveldane.

Ingen i klubben trudde dei spelte mot ein 100-åring i klubben før det vart opplyst om det. Årsaken til det er enkel. Det er ingenting som skulle tilseie at han var så gammal. Han spelar godt,han spelar fort og han er omgjengeleg.

På biletet til høgre er han i aksjon mot Eirik og Karl Oskar. Med ungfolen Oscar Dag på 76 år som makker. 

Severin lærte seg bridge under 2. verdenskrig fortel han. På spørsmål om ikkje han syns det er slitsomt med 27 spel på mandagsbridgen. Det er ingenting i vegen med hovudet. Det er beina som er problemet. Severin er opprinneleg frå Arendal, men har ifølge han sjølv budd så lenge i Ålesund at han kjenner seg som ein Ålesundar.

BK Grand set stor pris på og er stolt over å ha Severin i klubben.

Ny nyhetsartikkel

Høst-turneringen ble vunnet av Rolf og Hans Fredrik. Det var premiering til de 3 beste parene.

Plass Par 10 beste
1 Rolf Stigum - Hans Fredrik Syvertsen 542 %
2 Håkon Gravdal - Christian Nygaard  535 %
3 Rolf Martinsen - Magne Nilsen 532 %
4 Roar Arka - Per Iversen 522 %
5 Hans Flåten - Tor Oppedal 485 %
6 Olav Molland - Steinar Dalsveen 429 %
7 Knut Martinsen - Odd-Arne Ørbech 343 %

Facit spillet på julebordet ble vunnet av Tor og Hans.

Vi starter opp igjen torsdag 3. januar.

God jul !

Juleturneringen 2012 - 5. spillekveld.

5. spillekveld i juleturneringen 2012 ble vunnet av Arne og Lilly Tveiten, tett fulgt av Finn og Harald Kjølberg og Jens H. Gunder og Jan Steinar Mydland som delte andre plassen. Vi gratulerer. Komplett resultatliste og spillestensiler finner dere under linken http://bridge.no/var/ruter/html/0223/2012-12-17.htm Sammenlagt ble Arne og Lilly Tveiten vinnere av Juletirnering 2012. På andre plass kom Jens H. Gundersen og Jan Steinar Mydland. Sammenlagte resultater finnere dere under linken
http://bridge.no/var/ruter/html/0223/2012-3juleturnering5kvelder.htm

Storseier i NFL

Onsdag møtte Sjøvegan Estlandske Jogeva til kamp i NFL.

 

 

 

GOD JUL

God Jul alle bridgevenner Me ynskjer alle ei god jul.

Neste spelekveld blir onsdag 2. januar. Påmelding => her (frist 1. januar)

Margunn vant "Pølsefesten"

Margunn vant Juleavslutningen 14.desember foran Leif og Harry

 

Nest bridgekveld på Frekhaug blir onsdag 2.januar 2013. Terminlisten er lagt ut.

Husk Romjulsbridge 27.des både i Knarvik og Åsane, samt nyttårsturnering på Os 30.des

 

Jule avslutning Mo Bk

Jule avslutninga Mo Bk ble vunnet av Håkon Bogen-Jack Holand med 65,7% På andre fulgte Sverre Å Selfors-Bjørnar Småli med 62,5% og tredje plassen gikk til Olav Valstad-Bjørn Lunde med 59,3%