Avansert søk


Nytt spelarkiv

Nytt spelarkiv er no på plass (sjå fana spelarkiv over). Her er og link til det gamle spelarkivet vi hadde. Eit fint spel frå gårsdagens speling er lagt ut med Stig i aksjon.

Dei som ser fine spel på spelekveldane om måndagane må bare synga ut, så legg vi dei ut etter kvart.

HØST 2

Resultatene for Høst 2 er nå lagt ut på nettet. Turneringen som gikk over 4 kvelder ble sammenlagt vunnet av Eva Bye og Britt Wivesoll. Nr. 2 ble Anne og Vivi, og 3.plassen gikk til Gunvor og Gunvor.

 Tirsdag den 13. nov. starter vi opp bridgekurs for nybegynnere. Alle er hjertelig velkommen.

Britt Anne & Leif

Gratulerer til Britt Anne Iversen - Leif Sætrum. Neste Tirsdag er det simultanturnering. Vel møtt.

Resultat

1. kveld med trekt makker.

Ivar og Ernst vann 1. kveld med trekt makker.

4. DIV. AVD. ØST

Hei alle sammen
 
Pr dato har vi kun 3 påmeldte lag til 4 divisjon førstkommende helg. Det er nå bestemt at vi må være minst 5 lag før vi arrangerer turneringen. Dessverre blir det avlyst dersom ikke flere melder seg på før førstkommende torsdag kl.20.00. Påmelding til Jarno Johnsen innen torsdag kveld. Styret beklager at vi ikke kan se det økonomisk forsvarlig å arrangere kun med 3 lag. Klubben må betale kr 2.500,- pr lag. Sett hen til at det heller ikke er nybegynnere som ønsker å spille må vi minst ha 5 lag for å arrangere turneringen. Vi beklager dette, men slik er det. Meld deg gjerne på hvis du har lyst å spille:)
 
Med ønske om en fin kveld!
 
mvh
 
Marit Zahl Jonassen

Ny nyhetsartikkel

Det tetner til på sammenlagtlista. Knut og Jan Erik gikk opp i teten, men Tor og Jane nærmer seg med stormskritt. Bak dem igjen halser det 5 par med kort avstand framover.

Klubbkamp Galleberg - Konnerud 2012

 

 

Årets klubbkamp spilles i det gamle Kommunelokale i Sande. Det deltar 14 par fra Galleberg og 19 par fra Konnerud. De 9 beste parene fra hver klubb deltar i klubbkampen. Konnerud har gått seirende ut av de fleste klubbkampene de senere årene og de gjorde det best også i årets første omgang av turneringen. De fikk samtlige av sine tellende par inne blant de 12 beste. Likevel har Galleberg 3 par inne blant topp 6, men deretter følger det 5 par fra Konnerud på rad og rekke neste par fra Galleberg. 17 par havnet over middels: 11 fra Konnerud og 6 fra Galleberg.

 

Beste paret individuelt er Tormod T. Weberg – Lars Viktor Larsen med Konnerudparene Einar M. Gundersen – Knut Dahlby og Jan Hagen – Stein E.Øen nærmest. Disse tre parene har opparbeidet seg en forholdsmessig klar ledelse. Det skiller 24 poeng mellom de 3 innbyrdes og ned til det 4. beste paret skiller det 30 poeng, men når det er mulig å oppnå pluss minus 45 poeng i hver runde kan det fort bli store endringer i resultatlisten. Et illustrerende eksempel på dette er Vidar Sund - Øystein Hanevik som ledet med hele 46 poeng etter runde 7, men 6 spill og 2 runder senere var de plutselig 53 poeng bak leder på en 4. plass. Et annet eksempel er Stein Brekke - Idar Svein Tibro som etter 2 runder å på 32. plass, men etter 2 pangrunder hadde de avansert til delt 8. De havnet til slutt på 13. plass i omgangen. Så det er ingen grunn til å fortvile om det gikk litt trått i den første omgangen, plutselig snur det og poengene kommer rekende på ei fjøl. Da er det bare å håpe på at de ikke forsvinner igjen like fort......

 

Konneruds ledelse etter den første omgangen er på 115,7 poeng. Galleberg ledet derimot mesteparten av omgangen og det var først etter runde 8 at Konnerud overtok med en margin på 44 poeng, en avstand som altså mer enn doblet seg i siste runden. Dette tyder på at enkelte Gallebergpar får trene opp kondisen til neste gang :)

 

Trykk her for å komme til resultater og spillstensiler.

 

Det ble foretatt 3 justeringer: Det skjedde ved 2 tilfeller at et spill ikke ble gjennomført. Det er begge parene sitt ansvar å sørge for at spillene blir gjennomført. Første gangen i spill 10 på bordet til par 13 og 26 og det andre tilfelle var i spill 27 der par 12 og 24 satt. Alle 4 parene får 40%. I spill 24 mellom par 10 og 22 ble det registrert kontrakt 4 spar Nord med 12 stikk. Normalen var at kontrakten ble spilt på Øst sin hånd med 12 eller 13 stikk. Det er registrert at hjerter knekt kom ut, et kort som syd hadde. Det ble bekreftet at Øst var spillefører. Det var også stilt spørsmål ved et par andre kontrakter, men her skjedde det meldemisforsåelser slik at de registrerte kontraktene er korrekte.

-----------------------------------------------------------------------

Siste kveld i Elgturnering

Dag og Rune seiret siste kvelden i Elgturneingen, mens Eigil og Leif tok samenlagtseieren.

Julecupen 2012

IMG_6073.jpg22 par deltok 2. spillekveld av Julecupen 2012 i Sortland BK. Det ble delt seier i A-pulja mellom Gunnar Harr - Stig Arne Iversen og Almar Olsen (bildet) - Rolf Lehn. Arvid Bræck - Torbjørn Dragland tok tredjeplassen.

B-pulja ble vunnet av Tormod Hansen - Børre Andreassen foran Jorunn Nordvoll - Annelise Sundberg på andre og Viggo Andreassen - Tord Enevoldsen på tredje.