Avansert søk


Kontigent

Året 2012 nærmer seg slutten, og snart skal NBF og Krets ha sine medlems kontigenter. Det har blitt nye regler for 2013. Medlemskap mener jeg nå er 200 kr til NBF (100 Junior) og 60 til krets. Dette er en nedgang i forhold til 2012. Likevel som klubb får Kolbotn BK en mye større medlems kontigent å betale til NBF. Dette skyldes at det blir en spille avgift på kr. 10 pr, spiller pr. kveld. I tillegg så kommer også 25 kr. i kretskontigent pr. spiller pr. kamp i KM Lag.

Kolbotn Bk har bestemt å videreføre en flat kontigent på kr. 200 pr spiller(Junior gratis). Dette dekker NBF medlemskap og klubbmedlemskap. Spillere som ønsker å være NBF medlem i annen klubb, og kun klubbmedlem i Kolbotn BK betaler kr. 100. Dette tilbudet er kun til spillere som jevnlig besøker klubben, eller representer klubben i KM, SM eller andre lagkamper i NBF eller kretsens regi, hvor det er krav om medlemskap.

Kolbotn BK ser pr. dato ikke et prekært behov for å øke kvelds kontigenten på kr. 60. Hvis inntektene vil gå drastisk ned, så må dette vurderes løpende.

Vi håper at våre medlemmer begynner å registrere seg som medlemmer, så raskt som mulig. Ta kontakt med Einar.     

Klubbkveld 25.10

Ola og Ola var suverene.

Neste torsdag startar me ein 5-kveldars haustturnering

Reidun og Arne vann simultanturneringa 5. november med ei mil.

Reidun Rødseth og Arne Kaaresen vann kveldens simultanturnering med klar margin.  På dei neste plassane kom Jan Sjåstad og Kjell Stafseth på andre plass og Jon Storsten og Svein Jarle Bjerkevoll på tredjeplass. Full resultatservice her.

Reidun og Arne enda rett utforbi pallen på fjerdeplass i det nasjonale samandraget. 155 par deltok, så det er sterk prestasjon. Landsoversynet ligg her.

Kjellaren

Erlend Skjetne har skrevet en flott og morsom artikkel på siden sin om Vadsøturneringen 2012. Jeg anbefaler alle å lese denne.

Kjellaren

singelturnering

Leif Magne og Arild Him deler førsteplassen etter første kveld. For fullstendig resultatliste se nederst i listen under resultatfanen. Singel2012

Mandag 05.11.12.

Seieren i kveld gikk til May-Liss Lian og Knut Molander. Vi gratulerer.

Balansegang - slik gjør vi det

Jeg har bestemt meg, angående meldeproblemet i forrige artikkel. Jeg dobler. Alt annet er for feigt. Man kan konstruere mange hender hos makker som taler i mot dette, men man kan vel konstruere omtrent like mange hender hos makker som taler for.

Jeg også fått innspill på meldeproblemet vårt, og flere er enige i at man dobler i en slik posisjon. Nok et argument for er at styrken ligger i de umeldte fargene, de er uansett nyttige selv om tilpassen kan bli dårlig. Og uansett hva makker deretter skulle komme opp med, så passer man.

Dette spillet vil alltid være et meldeproblem for et lite samkjørt par, og viser hvor viktig det vil være å gjøre avtaler sammen.

Legg også merke til sperremeldinga; på 2-trinnet ville den her fungert svært dårlig, det ville vært enklere å doble opplysende. Med sperremelding på 4-trinnet ville det også blitt lettere å doble, da ville det også kunne fungert som straff.

Tusen takk for innspill!

Ny nyhetsartikkel

Helga 3.-4.11 ble det spilt første helg av Seriemesterskapet for 1.divisjon og 2.divisjon. Inderøy har ingen lag med her i år. I 1.divisjon spiller Namsos og i 2.dividjon spiller Verdal. Resultater derfra finner du her.

NB!! Helga 10.-11.11 ble det spilt seriemesterskap på Steinkjer. Inderøy stilte med ett lag i 3.div. Se resultater her :) Se resultater 4.divisjon her.

KM Lag

BK Norrøna vant KM Lag ganske så overlegent til slutt. Jessheim BK gratulerer så mye med seieren. Lørenskog BK 2 kom på 2 plass, mens Jessheim BK med lag Lomsdalen kom på 3 plass. I siste runde møtte Jessheim Lørenskog BK1, som de måtte se seg slått av, men det hodlt akkurat til å holde Lørenskog BK 1 bak seg på sammenlagten. Det andre Jessheim laget kom til slutt på en 6 plass, Jessheim BK har dermed 2 plasser i neste års mesterpulje hvis man fortsetter med samme klønete opplegg neste år.

BK Norrøna hadde dessuten hevd på de 3 øverste plassene på butleren, best av alle Per Grime, forran Cato Sundeng og Jan Kristensen.

Resultater finner du ved å trykke HER