Avansert søk


Fra seier til stortap

Frankrike vant meget overlegent over Norge etter å ha scoret IMP på nesten hver eneste spill. Det ble 23-7 seier til Frankrike etter en god kamp av det franske laget der de gjorde aktuelle riktige avgjørelser.
Kampliste Frankrike-Norge.

Norge slo Monaco 17-13 etter en for det meste god kamp på ved begge bord. Unødvendig dobling av kontrakten 4hjerter to ganger kostet 20 IMP og mange vinnerpoeng. Det var for øvrig bare en til i finalefeltet som hadde doblet i det ene spillet og ingen i det andre tilfellet. Ellers var dette en tett kamp som ble vist på BBO, med forholdsvis få IMP i omsetning.
Kampliste Norge-Monaco.

 

Ranik Halle - og de vanligste nybegynnerfeil

Ranik Halle er en av Norges beste bridgespillere gjennom tidene, skrev mange bridgebøker, og ble 12 ganger norgesmester i bridge. For oss er han kanskje mest kjent som mannen bak konvensjonen "Halles 2 kløver", eller sterk 2-kløveråpning. Av min morfar arvet jeg boka "Bedre bridge" av Ranik Halle, utgitt i 1938, og over 70 år etter inneholder den mange poenger som fortsatt er høyst aktuelle. Et av kapitlene heter "De vanligste nybegynnerfeil". Skjønt; tipsene er like aktuelle for mer drevne...

Fremover vil jeg gå i gjennom disse tipsene. Eller som det står skrevet i boka: "Av dagligdagse feil skal De i første rekke prøve å undgå disse:"

1. Å åpne uten å ha åpningskort.

Få rabbatt på påmelding til FX Securities Cup

For de som melder seg på FX Securitiescup før 1. september, gir vi en reduksjon i startkontingenten. Ordinærpris er 600,- og 300,- (juniorer) pr. spiller,  og melder du deg på tidlig koster det 500,- og 250,- (junior). Innbydelse og linker til påmelding finner du på anne plass her på hjemmesiden.

Påmelding sommerbridge 9

Vi fikk skrapet sammen til 3 bord også denne gang. Resultatene finnes under resultater.

Det ser heldigvis noe mer lovende ut med tanke på deltakelsen neste onsdag. Følgende par er påmeldt:
M. Mango - A. Kjønnøy
K.J. Tuset - L. Nygård
P. Dahl - L.A. Lønvik
E. Berg - E. Kandahl
H. Huglen - O. Nergård
Å. Istad - B. Solvang

Sammenlagtlista ligger i linken til høyre.

Nok en middels dag

Veteranene fortsetter på samme måten og gir ut - og får inn omtrent samme antall VP. Først ble det 14-16 tap mot Estland som lå sist på det tidspunktet. deretter 20-10 seier mot Irland for så tape 10-20 mot Nederland i en kamp som ble vist på BBO.
Kamplister Estland-Norge, Irland-Norge, Nederland-Norge.

 

Petter og Kristen vant 9. juli

På andreplass kom Lasse og Hallgeir foran Jon Terje og Anne Berit på tredjeplass.

Resultatlise

Sommerbridgen sammenlagt.

Torsdag

Running score finner du her. Score kort for Norge-Sveits i åpen klasse. Score kort for Polen-Norge i veteran.

I åpen klasse spiller Norge mot Sveits, England og Romania i nevnte rekkefølge. Kampen mot England kl. 13.30 (14.30 norsk tid) går på BBO. Stillingen i åpen klasse finner du her.

Damene har to kamper i morgen først kl. 13.30 mot Polen og i siste kamp spiller de mot Israel. Stillingen i dameklassen finner du her.

Veteranlaget har tre kamper torsdag. Først så møter de Polen deretter Belgia for så å avslutte med Tyskland. Stillingen i veteranklassen finner du her.

 

Ingen stor suksess i Thailand open pairs

I helgen som var ble det arrangert Thailand open pairs. Best av lokale helter ble Svein Hildremyr og Arne Fjørtoft på 11. plass, plassen foran Terje Lie og Jeremy Watson.

Resultatliste.

Klar Mo-seier i Bodø

Gerd Marit Harding og Helge Stanghelle vant Nordsia-mixen i Bodø med klar margin. Kun 14 par deltok i denne tradisjonsrike turneringen.

 

Se alle resultatene her: http://bridge.no/var/ruter/html/2171/2012-06-15.htm