Avansert søk


Gunn Kari Helness og Svein Arild Naas Olsen

Gunn Kari Helness og Svein Arild Naas Olsen Oslo Mestere for par 2012

Etter at Per jr Brandvold - Trond Wiborg ledet store deler av lørdagen var det til slutt Gunn Kari Helness - Svein Arild Naas Olsen, TopBridge BC - OBK/Kløverknekt som til slutt sto igjen som vinnere av årets Oslo Mesterskap for par! Vi gratulerer!

Are Aarebrot og Eskil Monrad Hagen, OBK/Kløverknekt ble en god nummer to, mens Anders Fodstad - Gunnar Nordby også dette paret fra OBK/Kløverknekt ble nummer tre.

NBF Oslo hadde i år bare 4 plasser til årets parfinale og den siste plassen gikk til far og sønn, Tor Helness og Fredrik Helness. Vi ønsker finaledeltagerne lykke til i NM-finalen for par 2012!

Are Utvik ledet turneringen på en utmerket måte og oppdatert LIVE fra turneringen, noe vi som satt hjemme og fulgte med på satte stor pris på!

SLUTTRESULTAT

Kommentarer til Spill 21

Det er alltid hyggelig med mailer og tilbakemeldinger.....her dukket det opp en mail fra Simon vedr analysen til spill 21. Jeg mente Erik hadde en god pass på 4 Kløver, og jeg mener det vel egentlig fortsatt, men det er noen fine spillpoenger til å få 11 stikk i denne. Simon skriver:

KM Mix 2012 NBF Romerike

Nok en gang har vi spilt KM-Mix på Romerike, fast sted de siste årene har vært Folkvang på Høybråten, det var det også denne gangen. Turneringen ble ledet av Trygve Sætereng på en solid måte, slik vi kjenner Trygve med andre ord. Spillingen gikk unna og 46 spill ble gjennomført fra klokken 10:00 til 16:30. Som ifjor var det strålende sol og de fleste av oss hadde nok heller tatt en dag i solveggen enn inne på Folkvang.

Kursplan Frivilighet Norge

Kursplan Frivilighet Norge

Kursprogram for våren 2012 i regi av Frivillighet Norge er klart. Kursprogram Alle styreme...

Intuisjonen i orden på første kveld i klubmesterskapet

Ni av tolv spilleførere fikk 10 stikk her selv om tre konger satt feil. Ikke dårlig.
12     5            
Vest   KQJ953       
Ingen 1075         
       K53            
862           AQJ10743
102           6     
J82           AQ9   
AQJ109        42    
       K9           
       A874         
       K643         
       876
 

Spillet er fra første kveld i klubbmesterskapet, og Øst havnet ved de fleste bord i 4 spar etter at Nord/Syd hadde vært med et stykke i hjerter.

KM - lag 4.runde

Arna, Tor A, Knut O og Sveinung trakk KGB i 4. runde. KGB slo ut det andre laget vårt, men det er absolutt mulig å vinne denne kampen. Vinneren er i finalen.

Siste kamp i KM Lag

Trekningen av siste semifinale i KM lag er unnagjort. Laget til PJ Schau skal møte, en av forhåndsfavorittene, Skien med Jørstad familien i spissen.

Kampdag er enda ikke satt, men mest sansynlig blir den spilt før Påske. Selv om Notodden har hjemmekamp, så er de nok underdogs, men kanskje vi kan stille mannsterke opp å heie de frem !  Det er ihvertfall ikke avgjort før 28 spill er ferdige.... LYKKE TIL !

Her er link til trekning/resultater

Karsten & Martin --Ottar Frode & Inge nr 1

En trivelig kveld med mange fasinerendespill.

Mot vår kveld 2

Mot vår kveld 2 ble vunnet av Sverre Å Selfors-Bjørnar Småli med 57,1% På andre fulgte Geir H Bonsaksen-Tor A Reppen og Halgeir Jakobsen-Bjørn E Rydland med 53,0% resten under resultater