Avansert søk


KM-Lag og Mesterpoeng

Det er noen som etterspør etter hva som skjer med FP poeng. Alle klubber/kretser har registrert dette i systemet til forbundet, men webutviklingen sentralt har ikke kommet så langt at de har oppdatert medlemsregistrene. Dette vil komme på plass og oppdateres etterhvert.

Vi minner samtidig om at vi har to lag i KM. Dette har nå blitt trukket. Her ligger den

Alle lykkeønskninger til Lag Per Johan som møter Seljord og Lag Steinmoen som skal ned til Brevik. Kampene må spilles innen 11. desember.

 

 

Resultater 2. spillekveld

Slik ble resultatet den andre spillekvelden i klubbmesterskapet:

Nybegynnerkurs i Bridge !

Nybegynnerkurs i Bridge påTusenhjemmet !

Delt førsteplass

Rune Skodje- Arnt Blix Vaagsæter og Geir Atle- Ronald delte 1.plassen, med Terje Lie- Tommy Skodje på tredje.

Fullstendig resultatliste finner du her.

Hyggelig med 4,5 bord igjen, keep up the good job folks.

Vil samtidig legge inn en KJEMPETAKK til dere venner fra Skodje og Ålesund som kommer og spiller.

Uten dere hadde klubben ligget tilnærmet død. Tusen Takk!!!

4 kveld i klubbmesterskapet

4 kveld i klubbmesterskapet ble vunnet av Svein K Kolstad-Morten Granhaug/ Per H Hansen-Rolf Mathisen med 59,4% På tredjeplass kom Jonny Robertsen-Bjørn Rydland med 57,8% resten står under resultater

I sammendraget er det tett i teten før siste kveld i klubbmesterskapet. Harding - Stanghelle leder 0,2 poeng foran Bonsaksen - Reppen.

Klubbmesterskapet sammenlagt etter 2 kvelder

Slik er stillingen etter to kvelder av 8 i klubbmesterskapet:

Bridgemuseum !

For de spesielt intresserte kan man ta seg en tur til nederland og besøke bridgemuseet.. eller rett og slett trykke denne linken for å komme dit: http://www.bridgemuseum.nl/pls/apex/f?p=129:1:1947680111762008

Resultater 3 runde KM

Stort sett så må vi si at denne runden var bra for våre lag. 8 Lag i aksjon og 5 seire, 2 tap og 1 uavgjort.

I A-Pulja så tapte vårt lag 11-19 mot Askim, jeg hadde tippet 10-20, og burde derfor kanskje være fornøyd. Derimot så var ikke spillerne fornøyde. Tapet kom på egne feil, og ikke fordi motstanderne var kjempeflinke. Likevel vi henger med på delt 3 plass.

I B-Pulja så ledet vårt lag stort etter første halvrunde. Derimot så var det igjen mye rusk i maskineriet i en av halvdelene og det var så vidt båten bar til 16-14 seier. Jeg hadde tippet 15-15, så resultatet er greit nok. De har nå 2 lag bak seg og et lag likt.

I C-pulja så var det flere store seire. Nevner først  Kolbotn BK6, som grisebanket Soon2 med 25-4. Søstrene spilte ikke denne gang, men Bjørn Tore og Sven-Åge var tydlig i form denne dagen. Når Dag og Per Georg også henger seg på, så ble det storseier. Jeg tippet 19-11 til våre, og er glad for at de meldte seg på i tetkampen. De har mødt de beste Kolbotn lagene, så nå blir det lettere motstand.

Kolbotn BK8 med Kirsti og Tove, samt Toralf og John W. overrasket meg stort. Gratulerer Tove, men jeg tror at dette er den første seieren i en kretskamp. De ikke bare vant, men vant så mye som 22-8 mot Nesodden 6. Gøy. Jeg får fortsette å tippe mot dere, det er da dere spiller best.

Kolbotn BK4 møtte denne gangen Bånnski. Jeg tippet storseier, men 25. ble det ikke. Likevel 22-8. Vet ikke om Bjørn og Bente, samt Egil og Stig Arne er kjempefornøyde, men resultatet betyr igjen at de har kontakt, og et pat storseire til, så er de med.

Kolbotn BK3 er vel kanskje vårt sterkeste lag for øyeblikket. Frode spilte denne gang med Andreas, og Bjarne og Bjørn var heller ingen svekkelse av laget. De vant 20-10 over BK Tempo 3. Jeg hadde tippet 22-8 seier, men likevel respektabelt.

Kolbotn BK5 fikk ikke det resultatet jeg tippet. Tom og Truls spiller positivt på butler, men hadde håpet at de skulle vise litt mer styrke. Knut og Torill har også større potensiale.De taper ikke stort, eller vinner stort. 14-16 tap denne gangen var en del under mitt tips på 19-11 seier. Jeg får vel begynne å tippe at dere taper, da kommer vel storseieren.

Kolbotn BK7 startet med en klar seier over Kolbotn BK8, deretter 2 jevne kamper. De spilte 15-15 mot Nesodden BK4. Jeg trodde her på 20-10, men var vel litt for optimistisk. De henger med, men snart så skal de begynne å møte topplagene, som flere Kolbotn par, samt Soon1. Trenger en storseier til.

 

De gamle er eldst også i Vågan!

Bjarne var tilbake og fire veteraner tok de to første plasser.