Avansert søk


NEI - NEI - NEI!!!

I en uttalelse fra World Bridge Productions (hva det nå er) kommer det et forslag om at framtidige sluttspill i store turnering skal spilles på IPAD, der øst/nord sitter i et rom og vest/syd i et annet. Forslagsstillerne er villig til å donere $20.000 til prosjektet. Bob Hammam, Bob Blancchard og Bill Rosenbaum har skrevet under.



Jeg gråter blod! Dette er å legge seg flat for juksere i bridge og si at vi kan ikke håndtere problemet. Hva er gleden med å sitte inneburet i timevis med en av motstanderne for å trykke på en IPAD? Bridge er en sosial aktivitet der samspillet med makker og to motspillere er det vi liker. "Tablefeeling" er en vesentlig faktor som alltid har vært en del av bridgen.

Nå må ikke denne saken ta helt av. Jeg har aldri møtt bridgespillere jeg tror jukser. Det kan hende noen har lurt meg, men da får det bare være sånn. I alle fall er det promiller av bridgespillere som ikke spiller ordentlilg. Det er fallitt å innføre ordninger hvor 99.99% av oss skal lide under hensynet til et fåtall idioter.

_________________________________________________________________

 

 

Ny nyhetsartikkel

Hei

"Ruter" og jeg er fremdeles ikke gode venner. Etter å ha slått inn alle slippene på ny, lager den fremdeles ei vill resultatliste. Jeg har derfor gjort opp resultatene manuelt. Dere kan selv kontrollere ved hjelp av slippene neste gang. Vinnere i går ble John Ivar og Svein - nær sagt-som vanlig, 74 (148%, gratulerer!). Så fulgte Knut og Jan Erik, 61, Tor og Eivind, 47, Ole og Inge, 43, Ingeborg med makker 42 og Per og Liv, 33, selv om  Ruter fremdeles insisterer på at de skal ha over 70%.

NM par etter første dag

Skien leder, men det er jevnt. Alle resultater med spillstensiler i meny til høyre.



___________________________________________________________________

Resultater 8. september

Knut og Jorunn gikk til topps da 8 par gjorde opp sitt mellomværende under historiens jevneste klubbkveld. Mange gikk nok hjem med et ergelig spill i bakhodet som kunne snudd resultatlisten. Men slik er det ofte i bridge.

 

Resultater 8.9.    
Plass Par Sum

%

1 Knut - Jorunn 89 52,98 %
2 Sigbjørn - Einar 88 52,38 %
3 Amund - Alf Petter 87 51,79 %
4 Erlend - Roger 86 51,19 %
5 Tommy  - Øystein 85 50,60 %
6 Ole - Pål 80 47,62 %
7 Kjell - Johan 79 47,02 %
8 Jon - Rolf 78 46,43 %

Stillingen i høstcupen

Høstcupen går over fire kvelder, men det dårligste resultatet strykes.Det er også slik at det er individuell premiering. Det betyr at du kan vinne turneringen alene om du spiller med forskjellige makkere. Stillingen før siste kveld er slik:

Pl Sum Navn 3.kv 2.kv 1.kv
1 170,3 Svein Magne Granheim - Audun Follestad 52,4 59,1 58,8
2 167,6 Bernt Ivar Amundsen - Olav Førde 52,4 58,2 56,9
3 164,8 Sven Erik Andresen - Hans Olav Kvaal 53 57 54,8
5 161,6 Thoralf B. Olsen 49,8 51,6 60,2
6 160,7 Pål Harreschou - Arvid Hilstad 54,6 58,6 47,5
    B-gruppen      
1 162,3 Paolo Romanello 57,1 61,2 44,1
2 153,5 Tor Leik Feragen 52,4 61,2 40
3 151,5 Bjørg Kjølner 52,4 47,9 51,2
4 151,2 Gilles Grima - Zoja Milvang 50,1 46 55,1
5 150,9 Per Brekke - Per Lunde 40 55,1 55,8
6 150,7 Fredrik Borchsenius 48,5 51,9 50,3

Fullstendige resultater finnes her>>>>

Seriemesterskapet og NM-klubber

Fristen for å melde på lag til NM-klubber er 1. oktober 2015. I utgangspunktet er fristen for å melde på 4. divisjonslag i seriemesterskapet også den 1. oktober, men her har vi mulighet til å få litt lengre tid.

Det er derfor viktig at medlemmene i klubben avtaler hvilke lag som skal stille.

En lille dukk...

Det er ikke så mye som skal til for å skape en illusjon ved bridgebordet. Det var en eneste spiller som gikk  beit i 3NT og det var undertegnede. Han skammer seg ikke en gang, men roser Kristoffer Hegge

Kristoffer spilte ut en kløver til min dame. Det var dårlig med forbindelse til bordet, så jeg startet med spar til tieren som vant. Hjerter knekt seilte til kongen og mer hjerter til tieren som sto. Så ruter til kongen og liten fra vest i tempo. Nå var jeg lurt!

Spar mot bordet som vest stakk og spilte kløver til mitt ess. Når er stillingen denne:



Jeg trodde "selvsagt" at øst hadde ruteresset. Både fordi kongen sto i stad og at vest ikke hadde godtspilt kløveren sin fordi han ikke hadde inntak. Spar knekt til damen, kløver konge som jeg kastet ruterfemmeren på og så ruter til damen. Vest stakk, tok for kløver ti og spilte ruter til makkers knekt og han tok beita med ruter 7.

Landslaget neste?

______________________________________________________________

Ny nyhetsartikkel

 
Torsdag 17.9. skulle spillingen på Roverud starte opp for sesongen, men da det var svært få som møtte opp ble det ingen spilling.

Til torsdag prøver vi igjen. Vi oppfordrer alle som vil spille på Roverud at de setter alt inn på å komme slik at vi kommer igang med sesongen.

Vel møtt til sesongen 2015/16.

 

 

NM Par, finale

Resultatoppdatering frå finalen kjem her:

 

Resultat

Flott 7. plass til Geir Hjelmeland og Geir Hoff

 

Ni runder igjen

og Jo-Arne Ovesen - Finn Brandsnes leder. Mange sier at de synes det er moro at Finn Brandsnes er over middels i en turnering igjen. Resultater i menyen til høyre.



_____________________________________________________________