Avansert søk


Spillekveld 10. januar

Resultater fra første kveld vår 1, 3 kvelder sammenlagt. Resultatene ser du her.

Takk til GeO Tislevoll

Takk til GeO Tislevoll

GeO flyttet for en tid tilbake til New Zealand men har likevel de to siste årene ledet arb...

Introduksjon av Ruter

Introduksjon av Ruter

I fjor vinter inngikk NBF avtale om anskaffelse av Ruter – det mest komplette verktø...

Siste nytt fra Styret

Siste nytt fra Styret

Styret i NBF hadde siste helgen i november årets siste sammenkomst, en omfattende agenda b...

Ruter

Ruter er det verktøyet for turneringsregnskap Norsk Bridgeforbund gratis tilbyr sine medlemsklubber. NBF har eneretten til Ruter i Norge - klubber som ønsker å bruke programmet må bli medlem av forbundet.

Bruk venstremenyen til å navigere og finne den informasjonen du er ute etter.

Dokumentasjonen for Ruter vil gradvis bygges opp over tid. Det mest grunnleggende prioriteres først - så dokumenteres mer avansert funksjonalitet senere.

 

Resultater fra kursbridgen 08.12.10

Olav Vaagen forteller oss at i kveld var det 3 bord på onsdagens kursbridge. Det ble spilt 12 spill og resulatlisten ble som følger:

 

Utregning av scoren for spillene:

 

Installasjon

Installer Ruter fra følgende Ruternedlastingssiden.

Lisensfilen du har mottat lagres i Windowsmappen "Mine Dokumenter".
Hvis du bruker Windows 7 eller nyere lagres lisensfilen i mappen "Biblioteker => Dokumenter => Ruter--Dokument".

Som ny bruker får du en del spørsmål første gang du starter Ruter. Det er viktig at du legger inn lisensinformasjonen eksakt som vist i den E-posten du mottok med instrukser med mer. (Det enkleste er å kopiere fra E-posten og lime inn.)

Spill 11 på onsdagsbridgen

Olav  mener at han hadde en snorkeepisode alà webredaktørens på spill 11. Hele spillet kan du se her:

 

Olav forteller at etter han fornøyd hadde meldt en ruter så "forsvant" det en kløver og dukka opp en "spar" til.... Dermed ble 2 spar i neste melderunde tolket av makkeren som minst 4 ruter og 4 spar, hvorpå 2NT meldes. Det er jo ikke urimelig og viser vel omtrent en slik hand. På 3 ruter går det imidlertid pass rundt.... I ettertid lurer Olav på hvordan finne optimalkontrakten 4 spar. Det er flere mulige måter å gjøre det på, men den mest tradisjonelle vil vel være å melde inn 1 spar hvorpå makker har til 2 spar (6-9 og trekortsstøtte) over 2 kløver. Når det nå meldes 3 ruter etter at makker har støttet i spar, så vokser kortene og øst bør ta imot invitten og avslutte med 4 spar. Men - dette må man selvfølgelig ha avtaler på.

 

Brukerveiledninger

Ruter er NBFs og klubbenes regnskapsprogram.

Ruter brukes kun til turneringsregnskap,og ikke til klubbadministrasjon. Administrering av medlemslister skjer på  klubb.bridge.no.

Under finner du den viktigste dokumentasjonen oversatt til norsk.

Du finner noe utfyllende dokumentasjon på svensk hos Forbundet Svensk Bridge. NB! Ikke alt er relevent for norske brukere.