Avansert søk


41

42

Frist kl 2200 i kveld

Frist kl 2200 i kveld

Pågangen av folk som ønsker medlemskap i BBO Nordic har vært enorm, og vi reg...

Resultat fra kurskveld onsdag 17.11.10

Det var 3 bord på onsdagens kursbridge. Når Terje er borte har man valgt å slå sammen kurskvelden tirsdag med de som har møtt til spilling på onsdagskveldene. Denne kvelden valgte man å avslutte noe tidligere, slik at man kunne få med seg slutten på landskampen mellom Irland og Norge.

Det ble spilt 8 spill.

OBS! Det hadde sneket seg inn en feil i spill 8, der resultatet av 4 hjerter ble ført på Nord/Syd med 620. Dette er rettet og vi fikk en liten endring i resultatlisten.

Resultat:

Spillene (scoren i siste to kollonnene):

 

Martin Andresen, senker du blikket når du møter han?

Martin Andresen, en gang elsket i Bergen, hva nå?

Vålerengens manager Martin Andresen har meldt sin ankomst til storturneringens mesterpulje i spann med Aftenpostens bridgejournalist Jon Sveindal. Blir han tatt imot med åpne armer av sine tidligere bridgekolleger i Bergen eller møter han senkede blikk? Vi har stillt en del spørsmål til bridgespillere fra Bergen, disse finner du under LES MER nede til høyre i denne nyheten.

Martin Andresen kom til Bergen og var på mange måter frelseren som gjorde at gullet kom hem, men da han forlot Brann og Bergen ble han mektig upopulær.

Jeg tror mange har delte meninger om måten Martin forlot Brann på, hans tale til fansen på festplassen var en innertier ifølge han selv. Brann fansen derimot følte vel at han som kaptein for Brann ikke burde sagt VI når han visste han skulle forlate skuten selv om det egentlig er svært så naturlig å si som Martin gjorde.

Martin Andresen returnerte til Bergen som Vålerengen spiller 16. mai 2008, det ble ingen hyggelig retur for Martin da hele 17896 tilskuere minus Vålerengen fansen pep på Martin da han skulle ta corner foran store stå. Om Martin påstår han ikke var påvirket i det øyeblikket kan jeg med hånden på hjertet si at da tror jeg ikke på han for det var en meget forundret Vålerengen kaptein vi så gå mot cornerflagget.

Nå skal han spille Ragn-Sells Internasjonale Storturnering sammen med ringreven Jon Sveindal, vi tror de kommer til å sette sitt preg på turneringen i Martins bridge comeback på Bergensk jord.

Vi ønsker Martin og Jon lykke til!

Forhånds innbetaling av startkontigent

 

Storturneringen i Bergen tilbyr deltagerne å forhånds innbetale startkontigenten direkte til vår bankkonto. Betalingen må merkes med pulje og navn på spilleren(e).

Storturneringens kontonummer er: 9812 02 19006

Husk å ta med kvittering om du betaler en av de siste dagene før turneringen starter. Innbetaling av startkontigenten på forhånd, må være gjort innen 14. januar 2015.

Lurer du på noe så ta kontak med vår regnskapsfører Helge Vaardal på mail h.vaardal@online.no eller mobil 91 33 28 60.

 

 

Velkomstturnering

 

 

Velkomsturnering
       
Klasse:  Velkomstturnering
Turneringsform:  Parturnering, 21 spill
Mesterpoeng:  Nei
Tid:  16. januar, start kl 20.00
Sted:  Clarion Hotel Bergen Airport
Turneringsleder:  Leif Gunnar Kleppevik
Startkontingent:  Kr. 200,- pr. par
Påmeldingsfrist:  16.01.2015
Påmeldingsform:  Internett og ved oppmøte
Maks antall par/lag:  40
Premiering:  Vanlig    
       
       
     

 

 

Motspiller eller spillefører? Klarer du oppgaven?

ASEAN-mesterskapet er godt i gang og parturneringen er ferdig, uten at vi har fått noe rapport fra Bangkok om resultater. Det er vanskelig å finne resultatpubliseringer på nettet også, og da må vi bare smøre oss med tålmodighet og vente på rapport fra Terje & Co.

Nå spilles imidlertid Mixed-teams og Terje sitter i RAMA sammen med Ze Ying på lag med Gemma og Alan Tan. Resultatlisten har vi ikke, vi vet kun at de har kommet til 6. runde og at de vant 5. runde med 17-15 over noe som kunne se ut som et thailandsk lag.

 

Ze Ying Lam, sammen med Arnt og Terje på Vivo shoppingcenter i Singapore sommeren 2009

 

I 5. runde fikk vi imidlertid et interessant spill (nr 6). Terje og Ze Ying  kom i 3nt, en kontrakt som er dødsdømt i utgangspunktet og faktisk ikke så urimelig at man kommer i. Ved det andre bordet kom man også i 3 NT og gikk en beit.

 

 

Det er kun et utspill som gir kontrakten og det er ruter 4. Så heldig var imidlertid ikke Ze Ying. Hun fikk derimot hjerter to ut til liten kongen og liten. Ny hjerter fra øst som gikk til liten 5 og ess i bordet. Liten kløver fra bordet, og når øst ikke greide prøven ga han sjansen til Ze Ying på å få kontrakten.

Stikker øst med kløver ess og fortsetter med hjerter knekt (viktig eller så er han inne på den 4. senere) så er det beit. (Prøv selv med alle varianter av motspill når det stikkes og fortsettes med hjerter knekt).

Hun fortsatte imidlertid nå med tre ganger høy ruter. På den tredje kastet øst en hjerter. Det spiller ingen rolle hva han hadde gjort. Hadde han kastet en kløver godspilles den fjerde i bordet og kastes en spar MÅ spillefører faktisk ta for spar ess og fortsette med spar dame slik at hun får hentet sparstikk i syd når hun kommer inn. Nå spilte hun kløver fra bordet til ess, liten, liten. Ny kløver og mens hun var inne på denne tok hun for hjerter dame og pitcha ruter 6 på hånden. På spar til esset var øst helt ferdig.

På kløver 7 fra blindemann var øst innputta og måtte gi det niende stikket til blindemannens spar dame og 10 utrolig deilige IMPs. Say no more.....