Minneord Alf Sverre Thompson

Vår formann har forfattet noen ord til minne om Alf Sverre.
Det var med stor sorg vi mottok meldingen om at vårt kjære æresmedlem Alf Sverre Thompson hadde avgått ved døden.
Alf Sverre hadde spilt bridge i ungdommen , men kom tilbake igjen og begynte å spille i klubben midt på 80- tallet. I 1988 ble han med i styret, hvor han ble sittende helt til han takket nei til gjenvalg av helsemessige årsaker i 2018. I styret innehadde han de fleste funksjoner, ikke minst formann, men kassererfunksjonen ble etter hvert hans, denne jobben hadde han i 25 år.
Etter at vi gikk over til å betale med Vipps er det ikke få av oss, som har fått en vennlig purring fra Alf Sverre om ikke spillerkontingenten var betalt på tirsdagen.
Alf Sverre var den første som kom på spillekveldene og den siste som gikk hjem, han handlet inn, var turneringsleder, styrte regnskapet, ja gjorde stort sett det aller meste. Man kan nok si at han i mange år holdt liv i klubben nesten på egenhånd.
Det var derfor veldig fortjent at han i 2009 ble utnevnt til klubbens første æresmedlem.
Alf Sverre elsket å spille kort, det var «smyg» både før og etter spillekveldene, han syntes også at det å spille bridge en dag i uka var for lite, så han fikk startet opp flere andre turneringer rundt om i distriktet. Han var også en flittig gjest i naboklubben Kvinesdal. Han var en fryktet motstander ved bridgebordet og hadde graden Sparmester med stjerne.
Alf Sverre var en kortspiller og en ildsjel, som vi har mange gode minner om og vil huske lenge !
Vi lyser fred over Alf Sverres minne
Oppdatert 18.03.2025 12:26